Tak jsem se vrhla na jarní detox.

14. květen 2016 | 16.29 |

Já, která miluju pivo, čokoládu, Big Tasty burger, pizzu a neodmítnu nabízené cigáro nebo jointa.

Když jsem se probrala z několikatýdenního asociálního období, ve kterém jsem svůj volnej čas trávila přejídáním se samýma dobrýma prasárnama, zděsila jsem se. Ono to zanechá stopy na těle, když se válíte na posteli a v šerém pokoji se zataženýma záclonama se večer co večer u filmů a seriálů cpete vším, na co máte chuť. Uvědomila jsem si, že to takhle dál nejde. Fakt mi začalo být fyzicky nedobře a o psychice ani nemluvě.  A že se pokusím klasickej kolotoč přežírání se a následných výčitek, které mě házejí do další deprese, přerušit. Aspoň na chvíli.

A tak mám dnes třetí den detoxu: žádný alkohol, cigarety, sladké ani jiné drogy.
Žeru jen jablka a zeleninu, piju vodu s citronem a čaj z bylin.
Mám příšernou chuť na Big Tasty, na pizzu... Na cokoliv nezdravého! Počítám, že moje tělo právě prochází absťákem, stejně jako psychika.

Nikdy jsem nehrotila věci jako diety, detoxy, zdravou výživu. Bohužel pro mou postavu a váhu jsem spíš požitkář. Jsem sama zvědavá, jak dlouho mi tohle odhodlání vydrží a jestli to vůbec k něčemu bude. Abyste mě nepochopili špatně: nedělám to za účelem mít postavu jako modelka. Tu jsem nikdy neměla a mít nebudu. Beru to spíš jako takovou očistu těla i duše, která by se občas bodla každému, a která snad nemůže být na škodu.

Tak mi držte palce. Snad mi nenarostou králičí zuby a nezačnu vylučovat stolici zbarvenou dozelena.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak jsem se vrhla na jarní detox. zlomenymec®pise.cz 14. 05. 2016 - 21:01